Laguna Churup
Druhý den po našem příjezdu do Huarazu jsme vyrazili na krásný aklimatizační trek. Svezli jsme se kolektivem (to je dodávka pro tak 10 lidí, obsazená tak 20ti Peruánci a námi :-)) do vesničky Llupa. Odtamtud jsme vyrazili za krásného slunečného počasí (slunko dost nepříjemně pražilo na naše, ještě nezvyklé, hlavy) přes Pitec k jezeru Churup. Všude kolem krásné hory se zasněženými štíty.
Jezer Churup leží ve výšce cca 4500 m.n.m. a nám se dost motaly hlavy - hlavně na cestě zpátky, z kopce dolů. Ale všichni jsme to ve zdraví přežili - aklimatizace jak víno. Jedn az fotek ukazuje poslední zbytky českého chleba, kterým se právě snaží udávit kolemjdoucí psisko...

Llupa - cesta do Pitecu Llupa Oslí karavana cestou do Pitecu Místní flora Nevado Cashan (5723) a Nevado Huantsán chico (5703)
Domácí čuníci Tempu místních nestačíme Stoupáme do Pitecu Nevado Humashraju
Místní flora Nevado Quilcayhuanca (4847) Quebrada Churup Quebrada Churup Vodopádky na Quebrada Churup Opékání dozlatova (Pavel) Laguna Churup (Nevado Churup 5493)
Nevado Churup 5493 Laguna Churup (Nevado Churup 5493) Laguna Churup Nevado Churup 5493 Jamil Cajda
Místní psisko dávící se posledním českým chlebem (poslední řízky jsme snědli my) Pohled na Cordilleru Negra Cestou do Llupy
Nevado Churup Hlavní ulice v Llupe Llupa


HomePage >>>  (C) Jiří Mašek 2005 - All Rights Reserved  <<<< FotoToulání ikonka