Králický Sněžník a Rychlebské hory - 26. - 27.4.2003

Hned další neděli po velikonocích se máma vracela z lázní a tak jsem pro ni jel. A když už mám jet do Jeseníku, tak proč to nespojit s víkendem.
Domluvil jsem se s Michalem a v sobotu brzy ráno jsme vyrazili. Auto na nás čekalo v Dolní Moravě, zatímco jsme se šplhali podél hranice po hřebenu k vrcholu Králického Sněžníku. Bylo hezky, teplo, ale brzy se na cestě objevil sníh a chůze se stala vyčerpávající dřinou.
Vrchol jsme po několika hodinách šťastně dobyli, za poryvů větru utekli doplnit vodu k prameni Moravy a u slavného Slůněte si dali pauzu. A už byl čas zas mazat dolů, neb jsme museli ješzě kousek popojet do vedlejší vsi, kde jsem domluvil bydlení.
Krásná chaloupka, celou včetěn garáže jsme ji měli za 200,- na hlavu a noc. Ale únava byla velká, takže hned po jídle jsme bez nějakého dlouhého povídání usnuli...
V neděli jsme ještě stihli krátkou procházku v okolí Žulové - vyrazili jsme ke Smolnému vrchu, na jehož západním svahu je žulové skalní město, nazávané Venušiny misky - moc hezké. Čas nás ovšem tlačil, takže na podrobnější projití tento kraj ještě čeká - již se blížila čtvrtá hodina - domluvený čas srazu v Lázních Jeseník a cesta domů do Prahy

Slůně u bývalé chaty KČT na Králickém Sněžníku Králický Sněžník Pečlivě usadit... ...naaranžovat.... ...a vyfotit
Venušiny misky - malá ukázka... chata Sněžná bezejmnený vodopádek kačeny Cestou k Černé Vodě


HomePage >>>  (C) Jiří Mašek 2003 - All Rights Reserved  <<<< FotoZápisník ikonka