Jeskynní víkend v Moravském krasu - 2. - 4. 6. 2006
Roverská akce roku.... Výlet do běžně ne příliš přístupných jeskyní Moravského krasu! Bomba! Tak takhle to začínalo... Nakonec tam žádný rover nejel, ale akce to byla přesto podařená. Nevím, co všichni dělali, ale bylo to moc pěkné
V sobotu jsme nahlédli do jeskyně Pekárna a pak už následoval trénink na plazivky, v Netopýrce, hned proti Ochozské jeskyni, ve které bylo vody víc než dost a do které jsme tím pádem nemohli... Když se Kotlík začal soukat do díry ve skále velikosti tak 45x40 cm, tak jsem si myslel, že si z nás dělá srandu... ale nedělal, za chvíli jsme tam byli všichni, tedy, postupně...
Jelikož k potůčku v podzemí Netopýrky právě slézala jiná skupinka lidí, přesunuli jsme se do sousední Malčiny, abychom poprvé ochutnali zdejší mazlavé blátíčko... Notně zašpiněni jsme pak sestupili na dno Netopýrky a koukli se tam na potůček, co tam teče.
Už docela vyhládlí jsme se šli podívat k mechovému závrtu a ti, kteří se odhodlai slézt šachtou dolů viděli, co viděli ... Já zůstal nahoře :-) a těšil se na večeři. Ještě jsem se zajeli podívat do Křtin na mooooc hezký kostel.
Nedělní jeskyňaření bylo úplně jiné - byli jsme v horních patrech Býčí skály. Ta spodní uzavřeů sifon, plný vody. Pár plazivek, jinek hezké chodbičky, moc pěkná akustika, což jsme nemohli nevyzkoušet společný zpěvem. Ale bylo fajn, vrátit se po pár hodinách v podzemí zas na sluníčko! Moc pěkná akce, Kotlíkovi patří velký dík za to, že se přes všechny překážky uskutečnila.

P.S. příště si už třeba vezmu barel na foťák a foťák do jeskyně :-)


HomePage >>>  (C) Jiří Mašek 2004 - All Rights Reserved  <<<< FotoZápisník ikonka